Pokoje numerowane od 1-10- to 2 osobowe z balkonem (łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze) I piętro
Pokoje numer 11 i 12- to 2-4 osobowe z balkonem usytuowane na pierwszym piętrze ( łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze + rozkładana kanapa; dwa pomieszczenia(jedno przechodnie) + łazienka
Pokoje numerowane od 13-22- to 2 osobowe (łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze) II piętro
Pokoje numerowane 23-26- to 2-3 osobowe usytuowane na drugim piętrze (łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze + rozkładana sofa)
Pokój nr 27- to 5-8 osobowy usytuowany na drugim piętrze (łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze + rozkładana sofa) + (łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze + rozkładana sofa) + wspólna łazienka
Naszym Gościom gwarantujemy
W terminach przed wakacjami i po wakacjach 3 posiłki dziennie:
– śniadanie (bufet szwedzki),
– obiad w postaci zupy, drugiego dania, surówek i kompotu (serwowane),
– kolacja (bufet szwedzki).
W okresie wakacji 2 posiłki dziennie + niespodzianka „Na wynos”:
– śniadanie (bufet szwedzki),
– „Na Wynos” jeśli okres od śniadania do obiadokolacji wydaje się Państwu za długi, nasz magiczny stolik z przygotowaną kulinarną niespodzianką do zabrania jest do Państwa dyspozycji,
– obiadokolacja w postaci zupy, drugiego dania, surówek i kompotu (serwowane), owoców i słodkiej niespodzianki.
Diety – jeśli na turnusie rehabilitacyjnym lekarz zapisał Państwu dietę, realizujemy ją wg zaleceń!
Jeśli nie jesteście Państwo naszymi Gośćmi, też możecie skosztować naszych specjałów – serdecznie zapraszamy na smaczne obiady, istnieje również możliwość wykupienia śniadań.
W okresie wiosennym i jesiennym mamy specjalna ofertę obiadową dla grup!
Smaczne i zdrowe obiady, również specjalna oferta pod grupy szkolne!
Szanowni Państwo
Polecamy Państwu skorzystanie podczas pobytu „U Pirata” z naszej oferty zabiegów i masaży.
Goście przebywający na turnusach rehabilitacyjnych, weekendach, Łebskim Tygodniu” itp. maja pakiet zabiegów wliczony w cenę pobytu. Pakiet najczęściej obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne oraz krótkie masaże częściowe, w zależności od stanu zdrowia.
Goście przebywający na wczasach i innych pobytach bez zabiegów, mogą dokupić sobie pakiet po dojeździe lub wybrać pojedyncze zabiegi lub masaże w cenie indywidualnej.
Ośrodek zaprasza również osoby nie będące naszymi Gośćmi, szczególnie polecając szeroką ofertę masaży.
Ultradźwięki
To drgania mechaniczne o częstotliwości powyżej 20kHz. Ze względu na właściwości fizyczne fal ultradźwiękowych w fizykoterapii wykorzystuje się fale o częstotliwości 1MHz i 3MHz. Fale o mniejszej częstotliwości wnikają głębiej w tkankę, a o większej płycej.
Fale dzieli się na poprzeczne i podłużne. Zabieg wykonywany ultradźwiękami w rehabilitacji nazywa się sonoterapią. Podstawowym efektem oddziaływania ultradźwięków na tkanki ze względu na swój charakter fizyczny jest działanie często mechaniczne, które generuje zmienne ciśnienie w obszarze terapeutycznym. Nazywane jest to mikro masażem dla tkanek. Wskutek tego działania zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych i dochodzi do przyspieszenia procesów metabolicznych zachodzących w komórkach. Drugim istotnym i typowym działaniem fal ultradźwiękowych jest rozgrzewanie tkanki. Ciepło powstaje w wyniku absorpcji przez tkanki energii fal ultradźwiękowych.
Efektem tego są zmiany w przewodnictwie nerwowym, podniesienie progu bólu, rozluźnienie mięśni. Pojawia się również większa aktywność enzymatyczna, która i tu przyspiesza metabolizm i procesy regeneracyjne. Efekt termiczny również wpływa na skórę zwiększając jej przepuszczalność. W związku z tym ostatnim zjawiskiem pojawiły się w rehabilitacji przezskórne techniki podawania leków takie jak fonoforeza, w których ultradźwięki stosuje się jako metodę wspomagającą.
Działanie:
Wskazania do stosowania ultradźwięków:
Przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków:
Krioterapia miejscowa (co2)
Krioterapia miejscowa CO2 (zimnolecznictwo) polega na przyłożeniu przy pomocy specjalnego aplikatura- dyszy aparatu bardzo niskiej temperatury w ok. -70 stopni , która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo.
Czas wykonania zabiegu wynosi 3 minuty. Głębokie przekrwienie tkanek, które występują po chwilowym schłodzeniu okolicy ciała ułatwia wykonywanie ćwiczeń leczniczych.
Celem krioterapii miejscowej jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, w związku z czym dochodzi do:
I faza:
II faza:
Działanie:
Wskazania do zabiegu krioterapii:
Przeciwwskazania do zabiegu krioterapii:
Prądy diadynamiczne
Prądy diadynamiczne są to prądy modulowane o małej częstotliwości, powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Główną zaletą tych prądów jest silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu.
W zabiegu tym wykorzystuje się szereg leczniczych właściwości: zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie dolegliwości bólowych, miejscowe przekrwienie tkanek, przyrost masy mięśniowej. Prądy te wykorzystuje się również do wykonywania elektrostymulacji mięśni zdrowych lub nieznacznie uszkodzonych, np. niedowłady lub zaniki mięśni z nieczynności.
Prądy impulsowe powodują wzrost siły i przyrost masy mięśniowej. Prądy DD stosowane są również w przypadku skolioz i leczenia płaskostopia, oraz jako trening rozgrzewający głęboko położonych mięśni. Dodatkowo poprawiają metabolizm i obniżają napięcie mięśniowe.
Wskazania do zabiegu prądem diadynamicznym:
Przeciwwskazania do stosowania prądem diadynamicznym:
Galwanizacja (prądy galaniczne)
Galwanizacja (prądy galwaniczne) polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Prądy te wywołują zwiększoną pobudliwość nerwów i zwiększenie ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi. Wykazują dodatkowo działanie przeciwbólowe.
Działanie:
Wskazania do zabiegu prądem galwanicznym:
Przeciwwskazania do zabiegu prądem galwanicznym:
Prądy interferencyjne
Prądy interferencyjne są to prądy podobne do prądów diadynamicznych, ale są silniejsze i przyjemniejsze w odczuciu przez pacjenta. Związane jest to z tym, iż te prądy łatwiej pokonują opór skóry.
Działanie biologiczne interferencji zależy od częstotliwości:
W zabiegu tym stosuje się dwa obwody prądów średniej częstotliwości, dzięki czemu prądy te się wzmacniają lub osłabiają – ulegają zdudnieniu. W związku z tym stosuje się cztery elektrody, które powinny krzyżować się w miejscu zabiegowym.
Cel zabiegu:
Wskazania do zabiegu prądem interferencyjnym:
choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn:
Przeciwwskazania do zabiegu prądem interferencyjnym:
gorączka:
Magnetronik
Magnetronik, to zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej komórki i tkanki ludzkiego organizmu. Oprócz działania przeciwbólowego i szybszych procesów regeneracyjnych, spełnia również ważną rolę odżywiania tkanek. Ma działanie przeciwzapalne, a także pomaga w zwalczaniu obrzęków.
Magnetronik powoduje, że dzięki pobudzeniu enzymów, reakcje chemiczne zachodzące w organizmie są wydajniejsze. Zabieg stymuluje także odnowę kolagenu. Działa też na kreatynę. Dzięki temu pobudza wzrost kości.
Działanie:
Wskazania do zastosowania magnetoterapii:
Przeciwwskazania do zastosowania magnetoterapii:
Lampa sollux
Zabieg ten to nagrzewanie tkanek za pomocą lampy Sollux o silnym świetle podczerwonym. Podczas naświetlania lampą dochodzi do dość głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanek nawet w głębokich, chorobowo zmienionych miejscach. Dzięki ogrzaniu promieniowaniem uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo. Stosowanie w trakcie zabiegu różnej barwy filtrów rozszerza skutecznie zakres możliwości leczniczych lampy.
Filtr niebieski – przepuszcza promienie niebieskie i ogranicza cieplne, wykazując w ten sposób działanie przeciwbólowe, uspokajające, obkurczające naczynia krwionośne. Stosuje się go w nerwobólach, stanach pourazowych, zaburzeniach naczynioruchowych, chorobie zwyrodnieniowej, odmrożeniach i przeczulicy.
Filtr czerwony – przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone. Stosowany w stanach zapalnych tkanek miękkich, w celu przyśpieszenia resorpcji wysięków, mięśniobólach i źle gojących się ranach.
Wskazania do stosowania lampy sollux:
Przeciwwskazania do stosowania lampy sollux:
Lampa bioptron
Działanie spolaryzowanego światła lampy Bioptron powoduje podwyższenie aktywności energetycznej błon komórkowych, co przyspiesza procesy przemiany materii i zwiększenie absorpcji tlenu w tkance. W trakcie zabiegu ulega pobudzeniu również obronna immunologiczna zarówno komórkowa jak i humoralna. Bezpośrednie działanie światła na zakończenia nerwowe i tkankę nerwową powoduje szybkie łagodzenie bólu.
Wskazania do stosowania lampy bioptron:
Przeciwwskazania do stosowania lampy bioptron:
Inhalacje
Inhalacja jest to zabieg polegający na wdychaniu pary wodnej roztworów leczniczych lub aerozoli. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnych urządzeń zwanych inhalatorami. Inhalacje mają na celu zwilżenie dróg oddechowych i zwalczanie stanów bakteryjnych w nim się znajdujących. Wpływają kojąco zarówno na dolne jak i górne drogi oddechowe. Pomagają w powrocie do zdrowia po operacjach związanych z drogami oddechowymi (można stosować je przed i po operacji według zaleceń lekarza). Najczęściej stosowane minerały wchodzące w skład środków inhalacyjnych to: jod, potas, magnez, wapń, brom. Trzeba pamiętać, że nie należy spożywać posiłków przynajmniej pół godziny przed inhalacją, gdyż traci ona na skuteczności.
Działanie:
Wskazania do stosowania zabiegu inhalacji:
Przeciwwskazania do stosowania zabiegu inhalacji:
Zestawienie Zabiegów Rehabilitacyjnych 2021
Jest to bardzo skuteczny masaż leczniczy. Techniki w tym masażu dobierane są indywidualnie do pacjenta. Pomimo nazwy, masaż ten jest bardzo subtelny i delikatny, praktycznie bez zastosowania środków poślizgowych. Polega na rozciągnięciu napiętych tkanek, ich rozluźnieniu oraz nadaniu im większej elastyczności. Efekty terapeutyczne zauważalne są już po pierwszym wykonanym masażu. Bardzo pomocny jest dla osób, które mają dużo napięć mięśniowych, cierpią na migrenowe bóle głowy, rwę kulszową, wady postawy oraz inne schorzenia.
Punkt spustowy to podrażniona okolica, która pod wpływem nacisku powoduje dość wyraźny ból i promieniowania do innych miejsc w naszym ciele. Terapia ta polega na uciskaniu problematycznych punktów, rozluźnieniu tkanek oraz likwidację napięć spowodowanych punktami spustowymi. Metoda ta jest dość odczuwana przez pacjenta, jednak przynosi niesamowitą ulgę po opracowaniu aktywnych punktów.
Bardzo odprężająca metoda, praktycznie bezinwazyjna. Bardzo dobra dla osób, które nie lubią i boją się bólu przy opracowywaniu tkanek. Pracuje się na powięzi, z którą należy obchodzić się bardzo delikatnie i powoli. Nie stosuje się żadnych środków poślizgowych podobnie jak w masażu tkanek głębokich. W przypadku masażu tkanek głębokich nacisk poprzez ręce terapeuty jest wyczuwalny, tak w tej terapii odczuwalny jest tylko dotyk. Terapeuta szuka napięć w opracowanej okolicy i przez przyłożenie ręki, powięź ulega stopniowemu rozluźnieniu. Nie ma w tej metodzie żadnego pośpiechu, wręcz trzeba cierpliwie czekać aż dojdzie do samoistnego rozluźnienia.
Masaż na urządzeniu zbudowanym w oparciu o nowoczesną technologię, sterowaną przez mikroprocesory.
Polecamy szczególnie: przy rehabilitacji po urazach i kontuzjach, leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyce niewydolności żylnej, obrzękach kończyn górnych po mastektomii, obrzękach kończyn dolnych różnej etiologii, masażu wyszczuplającym, zwalczaniu cellulitu.
Przeciwwskazania do tego zabiegu: nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, astma oskrzelowa, zapalenie stawów, choroby skóry, nowotwory, epilepsja i infekcje.